تعیین ژنوتیپ گروه های خونی با روش مولکولی در بیماران مبتلا به تالاسمی مراجعه کننده به درمانگاه بزرگسالان تهران

آوریل 5, 2018 Off By admin

تعیین ژنوتیپ گروه های خونی با روش مولکولی در بیماران مبتلا به تالاسمی مراجعه کننده به درمانگاه بزرگسالان تهران

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

تعیین ژنوتیپ گروه های خونی با روش مولکولی در بیماران مبتلا به تالاسمی مراجعه کننده به درمانگاه بزرگسالان تهران دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تعیین ژنوتیپ گروه های خونی با روش مولکولی در بیماران مبتلا به تالاسمی مراجعه کننده به درمانگاه بزرگسالان تهران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تعیین ژنوتیپ گروه های خونی با روش مولکولی در بیماران مبتلا به تالاسمی مراجعه کننده به درمانگاه بزرگسالان تهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تعیین ژنوتیپ گروه های خونی با روش مولکولی در بیماران مبتلا به تالاسمی مراجعه کننده به درمانگاه بزرگسالان تهران :

بر روی نمونه خون محیطی انجام و با روش مولكولی مقایسه شدند. یافته ها: تعیین فنوتیپ و ژنوتیپ در همه افراد كنترل مشابه بود. اما در مجموع 53 مورد ناسازگاری بین دو روش مولكولی و آگلوتیناسیون در 26 بیمار مشاهده شد كه بیشترین ناسازگاری (19 مورد) در گروه خونی Rh و پس از آن در گروه های خونی دافی (15 مورد) و كید (15 مورد) بود.نتیجه گیری: در این تحقیق روش سرولوژی قادر به تعیین صحیح آنتی ژن های گروه خونی در بیماران تحت بررسی نبود ولی تعیین ژنوتیپ در تعیین گروه خون واقعی بیماران دریافت كننده واحدهای خون موفق بوده و می تواند به انتخاب گلبول های قرمز فاقد آنتی ژن هایی كه هدف آلوایمونیزاسیون واقع شده اند، در تزریق های بعدی كمك نماید. حساسیت/اختصاصیت و ارزش های اخباری مثبت و منفی روش آگلوتیناسیون در مقایسه با روش مولكولی برای آنتی ژنD ، نتایج نسبتا خوبی حاصل نمود، شاید بدان علت كه این آنتی ژن قبل از شروع تزریق خون به بیماران تعیین می شود و در صورت تزریق خون نیز این سازگاری رعایت می شود. لذا به نظر می رسد اتخاذ چنین تصمیمی در مورد تعیین گروه های فرعی در بدو شروع به تزریق خون حداقل برای زیر گروه های Rh و Kell، كه بیشترین سهم را در ایجاد عوارض همولیتیك دارند، با توجه به هزینه بالاتر روش مولكولی، بسیار مقرون به صرفه باشد. هم چنین تعیین این آنتی ژن ها در تعداد محدودی از اهداكنندگان مستمر نیز می تواند به تعیین اهدا كننده با گروه خونی مناسب برای این بیماران كمك كننده باشد.

كلید واژه: تالاسمی، PCR ، آنتی ژن های گروه خونی

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
پژوهشگر گرامی فایل کامل تعیین ژنوتیپ گروه های خونی با روش مولکولی در بیماران مبتلا به تالاسمی مراجعه کننده به درمانگاه بزرگسالان تهران با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل تعیین ژنوتیپ گروه های خونی با روش مولکولی در بیماران مبتلا به تالاسمی مراجعه کننده به درمانگاه بزرگسالان تهران دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.

دانلود این فایل