تمایز سلول های دندریتیک مشتق از مونوسیت بر روی لایه ای از سلول های اندوتلیال به عنوان لایه تغذیه کننده

می 19, 2018 Off By admin

تمایز سلول های دندریتیک مشتق از مونوسیت بر روی لایه ای از سلول های اندوتلیال به عنوان لایه تغذیه کننده

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

تمایز سلول های دندریتیک مشتق از مونوسیت بر روی لایه ای از سلول های اندوتلیال به عنوان لایه تغذیه کننده دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تمایز سلول های دندریتیک مشتق از مونوسیت بر روی لایه ای از سلول های اندوتلیال به عنوان لایه تغذیه کننده کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تمایز سلول های دندریتیک مشتق از مونوسیت بر روی لایه ای از سلول های اندوتلیال به عنوان لایه تغذیه کننده،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تمایز سلول های دندریتیک مشتق از مونوسیت بر روی لایه ای از سلول های اندوتلیال به عنوان لایه تغذیه کننده :

سال انتشار : 1390

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشكده پزشكي

تعداد صفحات : 8

زمینه و هدف: پاسخ های ایمنی ذاتی و اكتسابی وابسته به مهاجرت لکوسیت ها از عرض سلول های اندوتلیال (EC) می باشد. سلول های دندریتیک (DCs) كه نقش مهمی در شروع پاسخ های ایمنی سلولی دارند و در مسیر مهاجرت از بافت های محیطی به عقده های لنفاوی با سلول های اندوتلیال عروق لنفاوی تماس پیدا می كنند. در این تحقیق اثرات سلول های اندوتلیال چسبیده به سطح و غیرفعال بر روی خصوصیات فنوتیپی و عملكردی سلول های دندریتیک مورد بررسی قرار گرفت.روش بررسی: بعد از جدا نمودن سلول های تك هسته ای از خون محیطی و كشت آن ها در محیط RPMI حاوی IL-4 (اینترلوکین-4 ) FCS و GM-CSF (فاكتور محرك- گرانولوسیت و مونوسیت) به مدت پنج روز سلول های دندریتیک نابالغ ایجاد شد. این سلول ها همراه با فاكتورهای بلوغ (مایع رویی مونوسیت (MCM)، TNF- و (Poly I-C بر روی سلول های اندوتلیال اضافه شد و به مدت 48 ساعت، در محیط كشت RPMI كشت داده شد. هفت روز پس از كشت بلوغ سلول های كشت داده شده توسط دستگاه فلوسایتومتری، بتا کانتر و کیت الایزا بررسی شد.یافته ها: یافته های حاصل از این مطالعه نشان داد كه سلول های اندوتلیال از طریق تماس سلول به سلول با سلول های دندریتیک ارتباط برقرار نموده و باعث مهار بلوغ در سلول های دندریتیک می گردد. این اثر به علت كاهش بیان CD83, CD86, CD80 و HLA-DR و افزایش بیان CD14 می باشد. آن ها هم چنین با مهار نمودن محرك های لنفوسیت های T موجب كاهش تكثیر آن ها می شوند.نتیجه گیری: بر اساس یافته های حاصل از این تحقیق می توان نتیجه گرفت، سلول های اندوتلیال كه در مسیر مهاجرت سلول های دندریتیک قرار می گیرند، می توانند به عنوان تنظیم كننده های بالقوه عملكرد و تمایز سلول های دندریتیک باشند.

كلید واژه: سلول های دندریتیک، سلول اندوتلیال، مونوسیت، لایه تغذیه كننده

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل تمایز سلول های دندریتیک مشتق از مونوسیت بر روی لایه ای از سلول های اندوتلیال به عنوان لایه تغذیه کننده روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

تمایز سلول های دندریتیک مشتق از مونوسیت بر روی لایه ای از سلول های اندوتلیال به عنوان لایه تغذیه کننده

دانلود این فایل