نقش فعالیت های اقتصادی خاص بر ساختارهای اجتماعی – فرهنگی نواحی روستایی (مطالعه موردی: روستاهای کمباین دار استان فارس)

آوریل 30, 2018 Off By admin

نقش فعالیت های اقتصادی خاص بر ساختارهای اجتماعی - فرهنگی نواحی روستایی (مطالعه موردی: روستاهای کمباین دار استان فارس)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

نقش فعالیت های اقتصادی خاص بر ساختارهای اجتماعی – فرهنگی نواحی روستایی (مطالعه موردی: روستاهای کمباین دار استان فارس) دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نقش فعالیت های اقتصادی خاص بر ساختارهای اجتماعی – فرهنگی نواحی روستایی (مطالعه موردی: روستاهای کمباین دار استان فارس) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي نقش فعالیت های اقتصادی خاص بر ساختارهای اجتماعی – فرهنگی نواحی روستایی (مطالعه موردی: روستاهای کمباین دار استان فارس)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن نقش فعالیت های اقتصادی خاص بر ساختارهای اجتماعی – فرهنگی نواحی روستایی (مطالعه موردی: روستاهای کمباین دار استان فارس) :

مثبت و منفی در ابعاد دیگر اقتصادی، کالبدی و فضایی، همواره دگرگونی هایی را بر ابعاد اجتماعی و فرهنگی آن جامعه خواهد داشت. ورود کمباین به عرصه فعالیت کشاورزی، یکی از بارزترین این فن آوری هاست که منجر به شکل گیری و گسترش نوع خاصی از مشاغل، از جمله کمباین داری و فعالیت های مربوط به آن در برخی روستاهای کشور شده است. مقاله پیش رو که برگرفته از پژوهشی میدانی در روستاهای کمباین دار استان فارس است، در پی شناخت و تشریح آثار اجتماعی – نهادی ایجاد شده، منتج از گسترش فعالیت کمباین داری و بازتاب آن در توسعه سکونتگاه های روستایی است. پژوهش پیش رو، از نوع توصیفی – پیمایشی است که در آن برای گردآوری داده ها، از دو شیوه مطالعه اسنادی و بررسی های میدانی (مشاهده، مصاحبه و پرسشنامه) استفاده شده است. جامعه آماری پژوهش، شامل 928 خانوار است که از میان آنها 101 خانوار به شیوه نمونه گیری تصادفی انتخاب شدند. نتایج پژوهش، نشان دهنده آن است که هر چند این فعالیت از نظر اقتصادی و درآمدزایی برای روستاییان فعالیتی به نسبت پردرآمد محسوب می شود، اما، این امر مشروط به پذیرفتن بسیاری از مشکلات و مسائل اجتماعی در درون و بیرون روستا، هم برای شاغلان و هم برای خانواده های آنهاست. با این همه می توان گفت، با وجود موانع و مشکلات پیش روی کمباین داران، این فعالیت در ارتقای شاخص های اجتماعی – نهادی روستاهای مورد مطالعه، آثار مثبتی در پی داشته است.

كلید واژه: فعالیت های اقتصادی، آثار اجتماعی – فرهنگی، توسعه روستایی، کمباین داری، استان فارس

برای مشاهده توضیحات کامل تر اینجا کلیک کنید
اینک شما با جستجوی عبارت نقش فعالیت های اقتصادی خاص بر ساختارهای اجتماعی – فرهنگی نواحی روستایی (مطالعه موردی: روستاهای کمباین دار استان فارس) وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
نقش فعالیت های اقتصادی خاص بر ساختارهای اجتماعی – فرهنگی نواحی روستایی (مطالعه موردی: روستاهای کمباین دار استان فارس)

دانلود این فایل